Vishay Sfernice P13SMNFRS473MA
P13SMNFRS473MA picture photo
Mfg. Part Number
P13SMNFRS473MA
Brief Description
POT 47K OHM 1.5W CERMET LINEAR
Datasheet Download
P13SMNFRS473MA.pdf
Availability of P13SMNFRS473MA
QUANTITY
P13SMNFRS473MA Order Process
Ship out your order
Specifications of P13SMNFRS473MA
Internal Part NumberEIS-P13SMNFRS473MA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
SeriesP13SM
PackagingTray
TaperLinear
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±20%
Number of Gangs1
Built in SwitchNone
Power (Watts)1.5W
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Actuator TypeSlotted
Actuator Length1.969" (50.00mm)
Actuator Diameter0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P13SMNFRS473MA
Related LinksP13SMNF, P13SMNFRS473MA Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
P13SMNFRS473MA Details Description
Related parts for P13SMNFRS473MA
TRANS PNP 40V 2A E-LINE datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 64-TAP 10K 24-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 500MHZ 5TSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RING UNINSUL datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf