Yageo 9C12063A1214FKHFT
9C12063A1214FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1214FKHFT
Brief Description
RES SMD 1.21M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1214FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1214FKHFT
QUANTITY
9C12063A1214FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1214FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1214FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1214FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1214FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1214FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1214FKHFT
CONN HEADER .100 DUAL R/A 10POS datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1% 1W J LEAD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT PARALLEL INP 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 210MA 4.16 OHM datasheet.pdf
POWER DBL LOCK PLUG HSG 1P datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf