Yageo 9C12063A1240FKHFT
9C12063A1240FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1240FKHFT
Brief Description
RES SMD 124 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1240FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1240FKHFT
QUANTITY
9C12063A1240FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1240FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1240FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1240FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1240FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1240FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1240FKHFT
VARISTOR 42V 100A DISC 5MM datasheet.pdf
MODULE VF GRAPHIC DISPLAY 140X32 datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 16MB datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER STCKD 10POS R/A GOLD datasheet.pdf
RES 261 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
DSUB 21XA4 M PCB B/L G50 50OHM datasheet.pdf