Yageo 9C12063A1300JLHFT
9C12063A1300JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1300JLHFT
Brief Description
RES SMD 130 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1300JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A1300JLHFT
QUANTITY
9C12063A1300JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1300JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1300JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1300JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1300JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1300JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1300JLHFT
CONN HEADER 2.5MM VERT 4POS REEL datasheet.pdf
CONN STACKER 50POS 2MM SMD datasheet.pdf
CAP CER 51PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT R-R OUT LP SOT23-6 datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
CBL 17POS 0.5MM JMPR TYPE D 9" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
TOS 48-60VAC/48VDC 0 5A datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 2.8A 73 MOHM TH datasheet.pdf