Yageo 9C12063A1370FKHF
9C12063A1370FKHF picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1370FKHF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 137 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1370FKHF.pdf
Availability of 9C12063A1370FKHF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A1370FKHF Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1370FKHF
Internal Part NumberEIS-9C12063A1370FKHF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1370FKHF
Related Links9C12063A, 9C12063A1370FKHF Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1370FKHF Details Description
Related parts for 9C12063A1370FKHF
SENSOR TEMP I2C/SMBUS TO220-5 datasheet.pdf
BOARD EVAL LTM4608 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 13A 125V datasheet.pdf