Yageo 9C12063A1402FKHFT
9C12063A1402FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1402FKHFT
Brief Description
RES SMD 14K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1402FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1402FKHFT
QUANTITY
9C12063A1402FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1402FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1402FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1402FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1402FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1402FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1402FKHFT
FIXED IND 820UH 310MA 2.93 OHM datasheet.pdf
WDU 1.5/R3.5 BL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 20% 1507 datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 62K OHM 1206 datasheet.pdf
H48-6 SHEET 100X100X0.5MM datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 30SKT SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 20ppm 18pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf