Vishay/Dale RNC50J1132BSRE6
RNC50J1132BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1132BSRE6
Brief Description
RES 11.3K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1132BSRE6.pdf
Availability of RNC50J1132BSRE6
QUANTITY
RNC50J1132BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1132BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50J1132BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1132BSRE6
Related LinksRNC50J1, RNC50J1132BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1132BSRE6 Details Description
Related parts for RNC50J1132BSRE6
RES ARRAY 7 RES 68 OHM 8SIP datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A2015S/H1502TR 2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 44POS 0.156 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 8A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES 96.5 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
WASHER SHOULDER M3 NYLON datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf