Yageo 9C12063A1500FKHFT
9C12063A1500FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1500FKHFT
Brief Description
RES SMD 150 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1500FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1500FKHFT
QUANTITY
9C12063A1500FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1500FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1500FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1500FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1500FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1500FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1500FKHFT
AC/DC CONVERTER 12V 150W datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC SWITCH datasheet.pdf
CONN BOOT FOR CAT6 EZ RJ45 PLUGS datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
OSC XO 2.048MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 640MA 120 MOHM datasheet.pdf