Yageo 9C12063A15R0JLHFT
9C12063A15R0JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A15R0JLHFT
Brief Description
RES SMD 15 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A15R0JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A15R0JLHFT
QUANTITY
9C12063A15R0JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A15R0JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A15R0JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A15R0JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A15R0JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A15R0JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A15R0JLHFT
HOOK-UP STRND 24AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW MINI3 datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 1W 1.6K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 50MA 30 OHM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC R6 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FRO TPD6E05U06 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT datasheet.pdf
100UF 16V 8X18MM 85C 10000H datasheet.pdf