Yageo 9C12063A18R0FKHFT
9C12063A18R0FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A18R0FKHFT
Brief Description
RES SMD 18 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A18R0FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A18R0FKHFT
QUANTITY
9C12063A18R0FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A18R0FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A18R0FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A18R0FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A18R0FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A18R0FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A18R0FKHFT
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
IC DELAY LINE 150NS 8DIP datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 2-INP 8-DSBGA datasheet.pdf
IC USB SWITCH DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 80POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 2POS datasheet.pdf
IMPACT BP 6X10 GL SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf