TDK Corporation CGJ5L4C0G2H332J160AA
CGJ5L4C0G2H332J160AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ5L4C0G2H332J160AA
Brief Description
CAP CER 3300PF 500V C0G 1206
Datasheet Download
CGJ5L4C0G2H332J160AA.pdf
Availability of CGJ5L4C0G2H332J160AA
QUANTITY
CGJ5L4C0G2H332J160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ5L4C0G2H332J160AA
Internal Part NumberEIS-CGJ5L4C0G2H332J160AA
Standard Package2,000
SeriesCGJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.063" (1.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ5L4C0G2H332J160AA
Related LinksCGJ5L4C0G2, CGJ5L4C0G2H332J160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ5L4C0G2H332J160AA Details Description
Related parts for CGJ5L4C0G2H332J160AA
IC OPAMP VFB 320MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
PATCHCORD VIDEO STD 6' RED datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
LED SWITCH BASE datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 15 OHM datasheet.pdf
SOLID WALL DUCT 0.75X0.75 W/ADH datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
PMR5 DIAGONAL ANGLE FITTING datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 212.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN DSUB 78POS F H.D R/A BRKT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf