CTS Electronic Components 416F38425ADR
416F38425ADR picture photo
Mfg. Part Number
416F38425ADR
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 18PF SMT
Datasheet Download
416F38425ADR.pdf
Availability of 416F38425ADR
QUANTITY
416F38425ADR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38425ADR
Internal Part NumberEIS-416F38425ADR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38425ADR
Related Links416F38, 416F38425ADR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38425ADR Details Description
Related parts for 416F38425ADR
IC MCU 16/32B 320K FLASH 100LQFP datasheet.pdf
XFRMR DC/DC CONV 9V 80/200MA SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 39K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX LIN 3.3V LDO 14-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf