Vishay/Sprague CWR26MB106JCHC\HR
CWR26MB106JCHC\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MB106JCHC\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MB106JCHC\HR.pdf
Availability of CWR26MB106JCHC\HR
QUANTITY
CWR26MB106JCHC\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MB106JCHC\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26MB106JCHC\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeH
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MB106JCHC\HR
Related LinksCWR26MB1, CWR26MB106JCHC\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MB106JCHC\HR Details Description
Related parts for CWR26MB106JCHC\HR
CAP CER 0.039UF 630V X7R 1808 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
IC FPGA 484 I/O 676FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 26POS .23M datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 20A 50W datasheet.pdf
DIODE SHUNT 50MHZ-12GHZ 6TDFN datasheet.pdf
TV 3C 3#20 SKT RECP datasheet.pdf
8UF 200V 9.53X28.58 AXI datasheet.pdf