Yageo 9C12063A1910FKHFT
9C12063A1910FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1910FKHFT
Brief Description
RES SMD 191 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1910FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1910FKHFT
QUANTITY
9C12063A1910FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1910FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1910FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1910FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1910FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1910FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1910FKHFT
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HARNESS BOARD NAIL datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf