Cornell Dubilier Electronics MC12FA271F-TF
MC12FA271F-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA271F-TF
Brief Description
CAP MICA 270PF 1% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA271F-TF.pdf
Availability of MC12FA271F-TF
QUANTITY
MC12FA271F-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA271F-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FA271F-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA271F-TF
Related LinksMC12FA, MC12FA271F-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA271F-TF Details Description
Related parts for MC12FA271F-TF
CAP ALUM 47000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
OSC XO 14.31818MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 100MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 1208 R/A SMD datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V HCSL 50PPM 5X7MM datasheet.pdf