Yageo 9C12063A1912FKHFT
9C12063A1912FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1912FKHFT
Brief Description
RES SMD 19.1K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1912FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1912FKHFT
QUANTITY
9C12063A1912FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1912FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1912FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1912FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1912FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1912FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1912FKHFT
IC OPAMP GP 16MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONN N JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.355" 3MM 2LD datasheet.pdf
8320-1 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V TO220AB datasheet.pdf
PUNCH UNIT ASSY RD .500 datasheet.pdf
M1000 SIG HDR datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf