Yageo 9C12063A1960FKHFT
9C12063A1960FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1960FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 196 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1960FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1960FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A1960FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1960FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1960FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1960FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1960FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1960FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1960FKHFT
CABLE CAT.5E SHIELDED GRAY 10M datasheet.pdf
CAP CER 390PF 500V NP0 1825 datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
TXRX SFP+ SGL 10.5GB/S 850NM datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
SCZ 3.81/09/180LR SN BK BX datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
LED EMITTER WHT 200LM STAR MCPCB datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf