Yageo 9C12063A2152FKHFT
9C12063A2152FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A2152FKHFT
Brief Description
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A2152FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A2152FKHFT
QUANTITY
9C12063A2152FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A2152FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A2152FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A2152FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A2152FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A2152FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A2152FKHFT
TVS DIODE 130VWM 230VC AXIAL datasheet.pdf
40MM SQ. 2KB TAG, METAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 100MA 400 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 229 TYPE A 17POS datasheet.pdf
ANT OMNI 210-225MHZ NMO BK CUST datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 76.7VC SMBJ datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 8POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE PIN datasheet.pdf