Yageo 9C12063A21R0FKHFT
9C12063A21R0FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A21R0FKHFT
Brief Description
RES SMD 21 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A21R0FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A21R0FKHFT
QUANTITY
9C12063A21R0FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A21R0FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A21R0FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A21R0FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A21R0FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A21R0FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A21R0FKHFT
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 24PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
PWR DISTRIB BLOCK 3POS 70A 600V datasheet.pdf
MAGNET datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CATEGORY 6 PATCH CORD 7' BL datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
CABLE EXTENSION USB 15CM datasheet.pdf
CRYSTAL 22.000000 MHZ datasheet.pdf
CAP FILM 0.13UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf