Yageo 9C12063A2262FKHFT
9C12063A2262FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A2262FKHFT
Brief Description
RES SMD 22.6K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A2262FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A2262FKHFT
QUANTITY
9C12063A2262FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A2262FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A2262FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A2262FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A2262FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A2262FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A2262FKHFT
DIODE MODULE 100V 200A TO244AB datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 200 OHM 14SOIC datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 10POS datasheet.pdf
SENSOR PRES 100PSI DIFF 5V SIP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC DO-219AB datasheet.pdf
LED T3 1/4 660NM RED 125V BA9S datasheet.pdf