Yageo 9C12063A2434FKHFT
9C12063A2434FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A2434FKHFT
Brief Description
RES SMD 2.43M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A2434FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A2434FKHFT
QUANTITY
9C12063A2434FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A2434FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A2434FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A2434FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A2434FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A2434FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A2434FKHFT
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 4P-3 POS SLDR LUG datasheet.pdf
INNER PANEL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE PIN datasheet.pdf
508 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
PNL MNT 24V WHITE 5MM datasheet.pdf
TVP00RW-15-35SA W/ PC CON datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf