AVX Corporation 06035A3R9D4T2A
06035A3R9D4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06035A3R9D4T2A
Brief Description
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035A3R9D4T2A.pdf
Availability of 06035A3R9D4T2A
QUANTITY
06035A3R9D4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035A3R9D4T2A
Internal Part NumberEIS-06035A3R9D4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035A3R9D4T2A
Related Links06035A3, 06035A3R9D4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035A3R9D4T2A Details Description
Related parts for 06035A3R9D4T2A
FUSE GLASS 375MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
IC DECODR/DEMUX DUAL 2-4 16TSSOP datasheet.pdf
CABLE ASSEM 2MM 16POS SGL END 6" datasheet.pdf
CONN RECPT 11POS .100 POLAR 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BOARD EVAL LNA MMIC HMC564 datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 60W 48V DUAL 15A datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 288MA 2.4 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 450V CH 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 40POS THRUHL datasheet.pdf
CHARGER 120V 60HZ datasheet.pdf