Yageo 9C12063A2551FKHFT
9C12063A2551FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A2551FKHFT
Brief Description
RES SMD 2.55K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A2551FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A2551FKHFT
QUANTITY
9C12063A2551FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A2551FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A2551FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.55k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A2551FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A2551FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A2551FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A2551FKHFT
RES SMD 34K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
PNEUMATIC FML CONN 6MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 6A 24 MOHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 30SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 80POS SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMC datasheet.pdf
PTTB 2 5 OG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS PIN datasheet.pdf