Yageo 9C12063A2554FKHFT
9C12063A2554FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A2554FKHFT
Brief Description
RES SMD 2.55M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A2554FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A2554FKHFT
QUANTITY
9C12063A2554FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A2554FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A2554FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.55M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A2554FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A2554FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A2554FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A2554FKHFT
CONN JACK 1/4" PHONE ENCLOSE SLD datasheet.pdf
CONN KEY RETENT FOR MINI-FIT JR datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf
HD VT TH datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT UNSHLD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf