Yageo 9C12063A2703FKHFT
9C12063A2703FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A2703FKHFT
Brief Description
RES SMD 270K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A2703FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A2703FKHFT
QUANTITY
9C12063A2703FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A2703FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A2703FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A2703FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A2703FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A2703FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A2703FKHFT
DIP CABLE - HDP40S/AE40M/X datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 32-EDIP datasheet.pdf
RES SMD 1.21KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 20POS 10MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 A195 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf