Yageo 9C12063A2800FKHFT
9C12063A2800FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A2800FKHFT
Brief Description
RES SMD 280 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A2800FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A2800FKHFT
QUANTITY
9C12063A2800FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A2800FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A2800FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A2800FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A2800FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A2800FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A2800FKHFT
IC OPAMP GP 175MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC ADC DUAL 6-BIT 90MSPS 36-SSOP datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 75MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.37A 151 MOHM datasheet.pdf
FUSE GLASS 15A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
TAPE POLY FILM 2" X 5YD datasheet.pdf
RES 4.37K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 44 CONTAC datasheet.pdf
CONN FPC TOP 45POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC PFC CTLR CRITICAL CONF 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 44.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf