Yageo 9C12063A2R00FGHFT
9C12063A2R00FGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A2R00FGHFT
Brief Description
RES SMD 2 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A2R00FGHFT.pdf
Availability of 9C12063A2R00FGHFT
QUANTITY
9C12063A2R00FGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A2R00FGHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A2R00FGHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A2R00FGHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A2R00FGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A2R00FGHFT Details Description
Related parts for 9C12063A2R00FGHFT
RES SMD 12.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 6"L X 6"W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
RES 107.79 OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 44POS datasheet.pdf
FIXED IND 0.7NH 630MA 150 MOHM datasheet.pdf