Yageo 9C12063A2R49FGHFT
9C12063A2R49FGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A2R49FGHFT
Brief Description
RES SMD 2.49 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A2R49FGHFT.pdf
Availability of 9C12063A2R49FGHFT
QUANTITY
9C12063A2R49FGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A2R49FGHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A2R49FGHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.49
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A2R49FGHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A2R49FGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A2R49FGHFT Details Description
Related parts for 9C12063A2R49FGHFT
REGULATOR -13.9V 0.3A 3SIP SMD datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 7.06K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ACT LOW SOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 700MA 200 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 143MA 5.9 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 55A POWERFLAT datasheet.pdf