Yageo 9C12063A30R0JLHFT
9C12063A30R0JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A30R0JLHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 30 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A30R0JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A30R0JLHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A30R0JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A30R0JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A30R0JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A30R0JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A30R0JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A30R0JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A30R0JLHFT
FIXED IND 2.2MH 300MA 2.5 OHM TH datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 50.5UH SMD datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 5POS .250 BLUE datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 100MA SMINI3 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECTANGULAR WHITE datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
M804 3C 3#20HD SKT PLUG OM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf