Yageo 9C12063A30R1FKHFT
9C12063A30R1FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A30R1FKHFT
Brief Description
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A30R1FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A30R1FKHFT
QUANTITY
9C12063A30R1FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A30R1FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A30R1FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A30R1FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A30R1FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A30R1FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A30R1FKHFT
TVS DIODE AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLK SIDE ENTRY 25POS 5MM datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET DIMM 184POS T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 32MLF datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ16B PG29 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
70V N-channel enhancement mode MOSFET IC datasheet.pdf