Yageo 9C12063A3300JLHFT
9C12063A3300JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A3300JLHFT
Brief Description
RES SMD 330 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A3300JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A3300JLHFT
QUANTITY
9C12063A3300JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A3300JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A3300JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A3300JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A3300JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A3300JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A3300JLHFT
CABLE D-SUB-HMP25H/AE25M/HMP25H datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY DPDT 120VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH DIP ROCKER 4POS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
DIE RD 20 4MM datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.02% 1/20W 0505 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 160POS .050 SMD datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
CAP FILM 0.082 UF 10% 300 VAC RA datasheet.pdf