Yageo 9C12063A3303FKHFT
9C12063A3303FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A3303FKHFT
Brief Description
RES SMD 330K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A3303FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A3303FKHFT
QUANTITY
9C12063A3303FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A3303FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A3303FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A3303FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A3303FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A3303FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A3303FKHFT
DIODE ZENER 10V 150MW SOT523 datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 32SOJ datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 120 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
GUARD ASSEMBLY TM2000 datasheet.pdf
PWRBLADE VERT HDR datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
TV 2#12(COAX) 2#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
AB 2C 2#8 SKT PLUG datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, PBGA1761 IC datasheet.pdf
Capacitors TRIMMER 4.5-20PF 100V SMD datasheet.pdf