Yageo 9C12063A3320FKHFT
9C12063A3320FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A3320FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 332 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A3320FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A3320FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A3320FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A3320FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A3320FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A3320FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A3320FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A3320FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A3320FKHFT
CAP ARRAY 150PF 50V NP0 0612 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 24AWG .100 WHITE datasheet.pdf
CONN DAUGHTERCARD R/A GOLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 3.15KV RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
RES 340 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 25POS 1MM 4" datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf