Yageo 9C12063A3324FKHFT
9C12063A3324FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A3324FKHFT
Brief Description
RES SMD 3.32M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A3324FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A3324FKHFT
QUANTITY
9C12063A3324FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A3324FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A3324FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A3324FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A3324FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A3324FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A3324FKHFT
IC FPGA 147 I/O 208QFP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 20POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW SOD123 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.121 OHM 1% 5W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
WELD SHIELD COVER datasheet.pdf
10UF 250V 10X12,5 datasheet.pdf
3900UF 16V 16X31MM 105C 10000H datasheet.pdf