Yageo 9C12063A3830FKHFT
9C12063A3830FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A3830FKHFT
Brief Description
RES SMD 383 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A3830FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A3830FKHFT
QUANTITY
9C12063A3830FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A3830FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A3830FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A3830FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A3830FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A3830FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A3830FKHFT
DIODE GEN PURP 1.2KV 75A TO247 datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL 10-UMAX datasheet.pdf
SENSOR DIGITAL SLOT OPTOSCHMITT datasheet.pdf
BCH 16-POSITION REAL CODE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC BATT MGMT LI-ION AFE 20TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf