Yageo 9C12063A3831FKHFT
9C12063A3831FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A3831FKHFT
Brief Description
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A3831FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A3831FKHFT
QUANTITY
9C12063A3831FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A3831FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A3831FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A3831FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A3831FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A3831FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A3831FKHFT
CONN MAG-MATE 20-22AWG PIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V +/-12VOUT datasheet.pdf
IC SENSOR HALL OMNI SOT23D datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf
RES 10M OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5COND 14AWG SLATE 500' datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
DDR3 240P TH ASSY datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf