Yageo 9C12063A3920FKHFT
9C12063A3920FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A3920FKHFT
Brief Description
RES SMD 392 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A3920FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A3920FKHFT
QUANTITY
9C12063A3920FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A3920FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A3920FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A3920FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A3920FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A3920FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A3920FKHFT
IC REG LDO ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 200MHZ RRO TSOT23-6 datasheet.pdf
IC XDCP SGL 64-TAP 10K 14-TSSOP datasheet.pdf
IC DGTL POT 50K 2CH 14SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK I/O 1 AXIS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
COLLET FGG.4B. - 12.0MM DIA datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 8SKT SLD CUP datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1304 WHITE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf