Yageo 9C12063A39R2FKHFT
9C12063A39R2FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A39R2FKHFT
Brief Description
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A39R2FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A39R2FKHFT
QUANTITY
9C12063A39R2FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A39R2FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A39R2FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A39R2FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A39R2FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A39R2FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A39R2FKHFT
ADAPTER BOARD SMT 80 QFP datasheet.pdf
IC MOSFET DVR DUAL HS 4A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 200KSPS 20-SSOP datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.38V SC70-3 datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS SKT datasheet.pdf