Yageo 9C12063A3R30JGHFT
9C12063A3R30JGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A3R30JGHFT
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A3R30JGHFT.pdf
Availability of 9C12063A3R30JGHFT
QUANTITY
9C12063A3R30JGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A3R30JGHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A3R30JGHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A3R30JGHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A3R30JGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A3R30JGHFT Details Description
Related parts for 9C12063A3R30JGHFT
SIDAC SYM 4CHP 270V 250A MS013 datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
OSC VCXO 30.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
RES 10 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 976 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT PIN datasheet.pdf