Yageo 9C12063A4300FKHFT
9C12063A4300FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A4300FKHFT
Brief Description
RES SMD 430 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A4300FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A4300FKHFT
QUANTITY
9C12063A4300FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A4300FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A4300FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A4300FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A4300FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A4300FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A4300FKHFT
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN PWR JACK DC 0.65X2.75MM datasheet.pdf
LCD DISPLAY TFT 3.5" 320X240 WHT datasheet.pdf
CAP MICA 360PF 1% 100V RADIAL datasheet.pdf
FILTER OUTPUT MOTOR DRIVE 50A datasheet.pdf
CONN RECPT 24POS R/A TIN 2.5MM datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 20MHZ 8SSOPB datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 95MM datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf