Yageo 9C12063A4300JLHFT
9C12063A4300JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A4300JLHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 430 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A4300JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A4300JLHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A4300JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A4300JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A4300JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A4300JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A4300JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A4300JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A4300JLHFT
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-QSOP datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 45NS 68PLCC datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.7A 82 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS TIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 200MA SOD80 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 10UF 50V 2917 datasheet.pdf
COUNTER HOUR METER datasheet.pdf
CONN RCPT MALE 19POS SILVER SLDR datasheet.pdf