Yageo 9C12063A4302JLHFT
9C12063A4302JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A4302JLHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 43K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A4302JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A4302JLHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A4302JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A4302JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A4302JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A4302JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A4302JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A4302JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A4302JLHFT
IC CTRLR INTEL VID 28TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 5" 1MM 5POS datasheet.pdf
MOUNTING PANEL MIDDLE ROCKER datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf