Yageo 9C12063A4420FKHFT
9C12063A4420FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A4420FKHFT
Brief Description
RES SMD 442 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A4420FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A4420FKHFT
QUANTITY
9C12063A4420FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A4420FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A4420FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A4420FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A4420FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A4420FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A4420FKHFT
MODULE VF GRAPHIC DISPLAY 128X64 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 22AWG GRY 1000' datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 4V 20% 1410 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 5.72MM datasheet.pdf
SWITCH INTERLOCK 4NC SLOW ACT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
CONN RECEPT 24POS 0.4MM SMD datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 4.5A HOLD datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf