Yageo 9C12063A4641FKHFT
9C12063A4641FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A4641FKHFT
Brief Description
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A4641FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A4641FKHFT
QUANTITY
9C12063A4641FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A4641FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A4641FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A4641FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A4641FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A4641FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A4641FKHFT
RES SMD 43 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 04POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
UPS 350VA 180W 6OUT LOW PROF datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 720MA 300 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 0.27 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
DC/DC EIGHTH BRICK datasheet.pdf
RES SMD 35.2K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9POS 1MM 3" datasheet.pdf
SENSOR PRES 1PSI GAUG 5V SIP datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf