Yageo 9C12063A4934FKHFT
9C12063A4934FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A4934FKHFT
Brief Description
RES SMD 4.93M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A4934FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A4934FKHFT
QUANTITY
9C12063A4934FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A4934FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A4934FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.93M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A4934FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A4934FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A4934FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A4934FKHFT
OSC XO 16.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 2K 28SOIC datasheet.pdf
LASER DIODE 660NM 5.6MM datasheet.pdf
FUSE 800A 1100V 3BKN/75 AR datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 36 IN 24 OUT 24V datasheet.pdf
CABLE RELAY RS232 FOR NSH5 10M datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 1POS STR datasheet.pdf