Yageo 9C12063A5112FKHFT
9C12063A5112FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A5112FKHFT
Brief Description
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A5112FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A5112FKHFT
QUANTITY
9C12063A5112FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A5112FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A5112FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A5112FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A5112FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A5112FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A5112FKHFT
IC REG LDO 8V 0.15A 16SOIC datasheet.pdf
XBEE PRO DIGITAL EX RPSMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 10% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIP CABLE 16POS datasheet.pdf
STACKED SFP 2X4 LIGHTPIPES PLATE datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
KIT FCAPC ADDON TOOLS datasheet.pdf
CONN DSUB 25POS datasheet.pdf