Yageo 9C12063A5762FKHFT
9C12063A5762FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A5762FKHFT
Brief Description
RES SMD 57.6K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A5762FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A5762FKHFT
QUANTITY
9C12063A5762FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A5762FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A5762FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A5762FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A5762FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A5762FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A5762FKHFT
IC PROGRAM 3.080V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 30.1KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 200MA 1.2 OHM datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 14 OLIVE datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf