Yageo 9C12063A6191FKHFT
9C12063A6191FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A6191FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A6191FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A6191FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A6191FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A6191FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A6191FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A6191FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A6191FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A6191FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A6191FKHFT
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 SQ WW datasheet.pdf
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 5MM-30MM WIRE MOD datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
AUDIO TRIG DECODE GRAPH OPTION datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 3W DO216AA datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN FML 4POS TO MALE 4POS datasheet.pdf