Yageo 9C12063A6191FKHFT
9C12063A6191FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A6191FKHFT
Brief Description
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A6191FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A6191FKHFT
QUANTITY
9C12063A6191FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A6191FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A6191FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A6191FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A6191FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A6191FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A6191FKHFT
TERM BLOCK HDR 36POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
SW PLNGR SPDT 20A SCRW TERM 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CABLE FLT FLX 1.18" 0.50MM 38POS datasheet.pdf
IDT OPT D MALE 26AWG 15SAU 11CKT datasheet.pdf
IC REG LDO NEG ADJ 0.1A TO39 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SUPPORT BRACKET datasheet.pdf
CAP CER 7.2PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf