Yageo 9C12063A62R0FKHFT
9C12063A62R0FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A62R0FKHFT
Brief Description
RES SMD 62 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A62R0FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A62R0FKHFT
QUANTITY
9C12063A62R0FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A62R0FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A62R0FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A62R0FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A62R0FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A62R0FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A62R0FKHFT
SWITCH ROTARY DP PC MNT 5POS datasheet.pdf
IC TRANSP LATCH QUAD P/N 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 3" .50MM 6POS datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP MICA 5000PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS JAM NUT SKT datasheet.pdf